טיפול ריברסינג בדיכאון

טיפול ריברסינג

דיכאון הוא בעיה נפשית נפוצה המוכרת כמעט לכל אדם. דיכאון כולל אחד או יותר מהתסמינים: רגשות של עצב, יאוש, כעס ואי-שקט, מחשבות שליליות ופסימיות אודות האדם והחיים, עייפות, חוסר אנרגיה או אי שקט, בעיות בשינה ובאכילה, קושי ליהנות, פגיעה בתפקוד, נסיגה חברתית ותעסוקתית. דיכאון עשוי להיות תגובה צפויה וזמנית למצבי חיים מורכבים ומשבריים, או בעיה מתמשכת.

במצבים של דיכאון קל, טיפול ריברסינג עשוי לתת מענה. טכניקות הנשימה בטיפול ריברסינג מסייעות לגעת במקומות נפשיים עמקים ולהביא לידי ביטוי רגשות מורכבים אותם נושא המטופל לבד. הקשר הטיפולי מאפשר התבוננות ברבדים נפשיים עמוקים, הבנה ושינוי. טכניקת הנשימה עוזרת למצוא כוחות, משמעות, יכולות ויסות ובחירה, קרבה ואמון באחרים, תקווה וקשר מחודש עם הגוף ומשאביו.

במקביל, חשוב לאתר את התחומים הפיזיים הפגועים ולשקמם: תזונה מותאמת, פעילות גופנית יומיומית, שינה מסודרת. חשוב להשתתף במסגרות חברתיות של פעילות גופנית ואורח חיים, כדי להנחיל את השינויים הנדרשים; לעסוק בפעילויות מהנות ומענגות כדי ליצור מחדש קשר של אהבה וכבוד לגוף. בתוך קשר טיפולי, חשיבות מיוחדת תהיה לפיתוח הקשבה לגוף ולאותותיו ולבחינה מחדש של הפירושים הניתנים לתחושות הגוף.

דיכאון קשה עשוי להיות בעיה חמורה, מסוכנת וקשה לטיפול, בעלת אופי של כדור שלג. במצב זה, חשוב למצוא מענה טיפולי ושיקומי רחב יותר לפונה ולתחומי החיים הפגועים.